logo

 

rainbow
Pasowanie 2019/20

Pasowanie na przedszkolaka" to pierwsza wyjątkowa uroczystość w życiu dzieci, które we wrześniu tego roku po raz pierwszy rozpoczęły swoją przygodę z przedszkolem. Dla najmłodszych było to ogromne przeżycie, ale trzymały się bardzo dzielnie.W pasowaniu wzięło udział 98 przedszkolaków.Każda grupa przygotowała swój krótki występ, żeby uświetnić pasowanym dzieciom tę uroczystość. Były więc wspólnie śpiewane piosenki, taneczna inscenizacja do wiersza J.Brzechwy pt. Kaczka dziwaczka oraz scenka rodzajowa do wiersza pt.Leń, która miała na celu kształtowanie u dzieci nawyku sprzątania po sobie zabawek.Miłą niespodzianką był występ małej Weroniki, która zaśpiewała solo piosenkę pt. Stokrotka. Po wspaniałych występach za pomocą czarodziejskiego ołówka dokonano uroczystego Aktu Pasowania i 33 przedszkolaków przyrzekało: być dzielnym i dobrym, nie płakać i nie szlochać, wszystko zjadać z talerzyka, mieć zawsze buzię roześmianą, sprzątać po zabawie zabawki oraz być zuchem. Po uroczystości był słodki poczęstunek zjedzony u siebie w sali. Mamy nadzieję, że dzień ten na długo pozostanie w pamięci naszych nowych przedszkolaków. Zapraszamy na fotorelację.

Czytaj więcej:
 
Mydełka

Dzięki naszej Radzie Rodziców mieliśmy okazję zorganizować dla przedszkolaków Mydełkowe Warsztaty. Dzieci z pomocą animatora wykonały naturalne mydełka glicerynowe według własnego pomysłu, samodzielnie dobierając kształt, kolor oraz różnego rodzaju dodatki. Przedszkolaki poznały sposób w jaki powstają ekologiczne mydła na bazie olejków naturalnych. Była to nie tylko super zabawa ale także mini  zajęcia z chemii i fizyki. Podczas zajęć pani Monika rozmawiała  z dziećmi na temat prawidłowego przestrzegania zasad higieny i używania mydła. Po warsztatach pachniało mydełkami w całym przedszkolu. Swe wytwory można było zabrać do domu i wykorzystać np. jako element dekoracyjny w łazience. Zapraszamy do galerii.

Czytaj więcej:
 
Dzień Chłopca 2019

Z okazji Dnia Chłopca życzymy Wam chłopacy samych najlepszych wrażeń z pobytu w przedszkolu. Najwięcej radosnych i wesołych dni a najmniej dni smutnych. I niech się spełnią wszystkie Wasze pragnienia i marzenia. Tego wszystkiego życzą wam koleżanki z grup.

Czytaj więcej:
 
Eko - straż

Bo my jesteśmy ekostrażnikami i chcemy zadbać o nasz piękny świat, dlatego dzisiaj go posprzątamy,

żeby mógł przetrwać kolejnych milion lat ...Tak nam ptaszek pięknie śpiewa, tak wysoko rosną drzewa

kwitną kwiaty, szumi gaj – dbamy o ten ziemski raj. Z tymi słowami na ustach po zajęciach, przedszkolaki

zaopatrzone w rękawiczki i worki wyszli z przedszkola aby posprzątać świat, czyli naszą wieś.

Przedsięwzięcie się udało bo uzbierano aż 2 worki śmieci. Zapraszamy na fotorelację.

Czytaj więcej:
 
Rady na odpady

W dniu dzisiejszym w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji zaprosiliśmy do nas Bzika i Tolę z przedstawieniem pt: „Na odpady mamy rady". To dzięki wspaniałej Radzie Rodziców mogliśmy się tak wspaniale bawić. Dzieci obejrzały zabawny, mądry i uroczy spektakl o segregacji odpadów, o tym co to jest smog oraz co trzeba zrobić , by nasza Ziemia czuła się wspaniale. Bzik w sposób humorystyczny przedstawił przedszkolakom jak należy postępować ze śmieciami, i co trzeba z nimi zrobić. Z zapartym tchem i wypiekami na twarzy dzieci oglądały przedstawienie. Wszystko przeplatane było piosenkami, w których nasi milusińscy aktywnie brali udział. Oprócz mądrych rad dotyczących odpadów Tola i Bzik opowiedzieli o tolerancji, oraz o tym co to znaczy być tolerancyjnym. Wprowadzili dzieci w świat zasad obowiązujących w świecie na co dzień. Na koniec wszyscy sobie przypomnieliśmy o trzech magicznych słowach – Proszę, Dziękuję i Przepraszam. Przedszkolaki nagrodziły aktorów gromkimi brawami. Organizowanie przedstawień teatralnych ma terenie przedszkola ma na celu rozwijanie u dziecka zainteresowań teatrem, pozwala rozwijać horyzonty, kształtuje u młodego człowieka wrażliwość na kulturę, sztukę i świat. Ponadto doskonali umiejętność uważnego słuchania dłuższych form literackich; pomaga dziecku w poznawaniu i rozumieniu różnych postaw bohaterów.

Czytaj więcej:
 

Podkategorie

poprz.12345678910nast.

 

Komunikaty

wykrzyknik-26Szanowni Rodzice

 W tym roku szkolnym w przedszkolu prowadzone są zabawy z językiem angielskim przez panią Martę Nowak

         

wykrzyknik-26

  


wykrzyknik-26Szanowni Rodzice

W związku z obowiązkiem publikacji sprawozdania finansowego za poprzedni rok w BIP informujemy iż sprawozdanie finansowe Przedszkola za rok 2018 opublikowane jest na   stronie internetowej Gminy Ostrów Wielkopolski w zakładce BIP - Finanse publiczne i budżet.


 

 wykrzyknik-26  wykrzyknik-26

 

Losowe Zdjęcia

Aktualności

Kontakt z Nami