Dzień Dyni 2023

31 października w całym przedszkolu zaraz po śniadaniu rozpoczęło się „święto dyni" Przedszkolaki w każdej grupie uczestniczyły w zajęciach, podczas których królowała DYNIA. Poznały właściwości tego zdrowego warzywa oraz dania, które można z dyni przyrządzić, czyli zupę, kompot, dżem, ciasteczka i dyniowe ciasto. Dzieci brały udział w licznych zabawach z udziałem dyni, np. slalom dyniowy, dyniowe podawanie z rytm muzyki, wykonały przestrzenną dynię i poznały również historyjkę obrazkową pt: „Jak dziadek Władek siał ziarenka dyni" Przedszkolaki już wiedzą, że dynia może mieć różny kształt, wielkość i ciężar, są dynie jadalne i dekoracyjne, wiedzą jak wyglądają ziarenka dyni, które z powodzeniem można jeść ponieważ są źródłem wielu witamin i wpływają na kondycję kości i zębów. Na zakończenie odbyła się pomarańczowa sesja zdjęciowa z przygotowanym rekwizytem, czyli ogromną dynią. To był dzień pełen wrażeń, radości i uśmiechów. Zapraszamy do galerii.