Spotkanie adaptacyjne 2023

Każdego roku w naszym przedszkolu w ostatnich dniach sierpnia organizowane jest spotkanie adaptacyjne dla dzieci i ich rodziców oraz opiekunów. Celem takiego spotkania jest integracja dzieci i rodziców z przedszkolem, przybliżenie rodzicom form pracy z dziećmi, swobodne rozmowy z rodzicami, eliminacja stresu związanego z rozpoczęciem roku przedszkolnego oraz zapoznanie z pomieszczeniami przedszkola ( szatnia, sale zajęć, łazienki ) Adaptacja to proces polegający na przystosowaniu się jednostki lub grupy do funkcjonowania w zmienionym środowisku społecznym, przystosowaniu się do nowych jego warunków. Dzieci, które po raz pierwszy przekraczają próg przedszkola wymagają szczególnej troski i opieki. Przedszkole powinno wspomagać ich rozwój i zapewnić im odpowiednie warunki do rozwoju, dzięki czemu w odpowiedni sposób przygotować do późniejszej edukacji. Przygotowanie dziecka do pozostania w przedszkolu a zarazem do rozstania z rodzicami, to zadanie bardzo trudne i ważne. Wymaga dużego zaangażowania rodziców oraz nauczycieli. Podczas tego spotkanie rodzice i opiekunowie mieli możliwość uzyskania niezbędnych informacji związanych z organizacją pracy przedszkola.