W myjni samochodowej

Nasze przedszkolaki od kilkunastu lat promują ekologiczny styl życia bo to oczywista sprawa, że o przyrodę dbać można na różne sposoby. Tym razem poszliśmy na warsztaty do lokalnej myjni samochodowej, której właścicielką jest pani Ania, mama naszego wychowanka. Pani Ania w bardzo profesjonalny sposób przedstawiła nam cały cykl mycia samochodu, tzn: wybór programu, opłacenie go i przejście do mycia tzw.lancą. Dwóch chłopców zostało zaproszonych do umycia brudnego samochodu, Piotrek zrobił baranka z wody i środków chemicznych a Kuba zmył odpowiednią myjką ciśnieniową brudną pianę i naszym oczom ukazał się czysty, lśniący samochód. Ciekawostką jest fakt, że ta nowoczesna myjnia odzyskuje z brudnej wody aż 30% wody, którą ponownie używa się do umycia samochodu. Dokonuje się tego poprzez specjalne pompy i filtry umieszczone w odpowiednim pomieszczeniu obok myjni. Grupa Żagiewki i Podziomki dziękuje pani Ani za wspaniałe zajęcia, bo od tej pory znamy następny sposób na bycie ekostrażnikiem naszej przyrody. Zapraszamy do galerii.