W Antoninie

Dziś /9 czerwca/ zaraz po śniadaniu pojechaliśmy na wycieczkę, żeby podziwiać z bliska piękny modrzewiowy pałac myśliwski zbudowany dla księcia Antoniego Radziwiłła. Nasza pani Basia w przystępny sposób przekazała dzieciom dużo interesujących ciekawostek o słynnym kompozytorze Fryderyku Chopinie, który był gościem Antonina. To tutaj w trakcie swoich pobytów w latach 1826 – 1829, Chopin grał i dawał lekcje młodziutkiej księżniczce Wandzie Radziwiłłównie.Tutaj również komponował i tworzył swoje dzieła muzyczne. My mieliśmy okazję zwiedzić pałac, ujrzeć fortepian na którym grał mistrz i wyrazić swój zachwyt podczas pobytu w pięknej sali kominkowej. Wszędzie można było poczuć atmosferę i ducha minionych lat. Na koniec wycieczki zjedliśmy sobie lody o smaku gumy balonowej i pospacerowaliśmy ścieżkami parku otaczającym pałacyk. Celem dzisiejszej wycieczki było kształtowanie i rozwijanie poczucia estetyki i zamiłowania do sztuki, ponieważ im większa wrażliwość na sztukę, tym więcej możliwości dostrzegania urody i bogactwa świata. Zapraszamy na fotorelację.