Czytanie w bibliotece

2 kwietnia, w dniu urodzin Hansa Christiana Andersena, obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci ustanowiony przez IBBY, aby promować wartościową literaturę. Gościem gorzyckiej biblioteki był sekretarz gminy Ostrów Wielkopolski Dariusz Pryczak, który włączył się w akcję Cała Polska czyta dzieciom. Przeczytał  naszym wychowankom z grupy Żagiewki książkę pod tytułem „Prezent dla ciebie. Opowieść o przyjaźni". Przedszkolaki chętnie włączyły się w rozmowę na temat wartości przyjaźni w życiu człowieka. Jak się okazuje dzieci mają dużą wiedzę na w/w temat, a najepszym prezentem, który możemy dostać od życia jest prawdziwy przyjaciel.