Strażacy w przedszkolu

Gościliśmy w przedszkolu strażaków z naszej gorzyckiej Ochotniczej Straży Pożarnej. Panowie strażacy w ciekawy sposób przybliżyli przedszkolakom specyfikę pracy strażaka jednocześnie prezentując strój i podręczny sprzęt. W trakcie spotkania dzieci dowiedziały się, że praca strażaka nie polega tylko na gaszeniu pożarów, ale również na udzielaniu pomocy podczas wypadków samochodowych, oraz ratowania zwierząt z opresji Strażacy zapoznali przedszkolaków z sytuacjami, w których należy wezwać straż pożarną, z zasadami prawidłowego zachowania się podczas pożaru, oraz przypomnieli numery alarmowe do straży. Dzieci z bliska mogły podziwiać wóz strażacki, wyposażenie jakim dysponują strażacy podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy. Największą atrakcją był pokaz lania wody, wejście do wnętrza wozu strażackiego i przymierzania hełmu i wówczas można było poczuć się jak prawdziwy strażak. To był dzień pełen wrażeń. Dziękujemy Radzie Rodziców za zaproszenie strażaków do przedszkola.

Zapraszamy do galerii.