Marzanna 2022

W poniedziałek 21 marca dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w tradycyjnym obrzędzie pożegnania zimy i powitania wiosny. Powitanie wiosny to dla każdego przedszkolaka wyjątkowe wydarzenie. W naszym przedszkolu przygotowania do pożegnania zimy i powitania wiosny zaczęły się kilka dni wcześniej. Zmieniła się dekoracja przedszkola z zimowej na wiosenną. W salach zazieleniły się kąciki przyrody. Wspólnie wykonaliśmy wiosenne Gaiki. Aż wreszcie nadszedł ten wyczekiwany przez  dzień - Powitanie Wiosny. W przedszkolu królowały odcienie zieleni, zarówno w pomieszczeniach, jak i ubiorze przedszkolaków.

Świętowanie powitania Wiosny rozpoczęło się od zabaw związanych z tematyką pór roku. Dzieci śpiewały piosenki, rozwiązywały zagadki oraz wysłuchały opowiadań o nadejściu wiosny. Nie zabrakło również zabaw artystycznych- wszystkie dzieci wykonały prace plastyczne, które można podziwiać na wystawach poszczególnych grup. Po zabawach na salach przedszkolnych nadszedł czas na barwne korowody. Najpierw wyruszyły grupy starsze, a potem młodsze z swoimi Marzannami. Zebrane wokół Marzanny przedszkolaki donośnymi okrzykami „Marzanno, Marzanno Ty zimowa panno, Ciebie pożegnamy, wiosnę powitamy" pożegnały zimę. Ze względów ekologicznych nasza Marzanna nie została wrzucona do wody ani spalona tylko pozostawiona niedaleko przedszkola. Na zakończenie pochodu powitano wiosnę kolorowymi gaikami. Przyjście nowej pory roku – wiosny jest doskonałą okazją do tego, by uzmysłowić dzieciom, jak wielkie bogactwo niesie ze sobą budząca się do życia przyroda. Jesteśmy pewni, że starania naszych wspaniałych przedszkolaków sprawią, że Wiosna zawita do nas na dobre. Zapraszamy na fotorelację.