Jesienny bieg po zdrowie

Korzystając z pięknej pogody nasze przedszkole we wtorek zorganizowało JESIENNY BIEG połączony z piknikiem. Dzieci z wiekiem przejawiają wzrastającą potrzebę ruchu. Dobrze jak ta aktywność jest inspirowana celowo, dzięki czemu dziecko ćwiczy, uczy się współdziałania, cieszenia się ze zwycięstwa czy znoszenia porażki. Sport ma ogromny wpływ nie tylko na rozwój fizyczny, ale też psychiczny i społeczny. Celem biegu było zachęcanie do aktywności fizycznej i uprawiania sportu.Od rana wśród przedszkolaków można było zauważyć podekscytowanie, radość i chęć wspólnej zabawy. W pierwszej kolejności do rywalizacji stanęły grupy starsze Podziomki i Żagiewki, po nich grupy młodsze Modraczki i Koszałki. Przed każdym biegiem nie zabrakło oczywiście rozgrzewki. Gdy jedna grupa biegła to druga dopingowała. Każdy przedszkolak biegł ile sił w nogach, by być pierwszym na mecie. Na mecie wszyscy otrzymali medale i gratulacje. Nie było przegranych wszyscy byli wygrani, bo najważniejsza jest zabawa. Po biegu na placu zabaw na dzieci czekały koszyczki z przekąskami. Humory wszystkim dopisywały, a z twarzy dzieci nie schodził uśmiech. Wielkie brawa dla wszystkich przedszkolaków!!!! Zapraszamy do galerii.