Dla naszej planety

22 kwietnia to Międzynarodowy Dzień Ziemi, wyjątkowe święto obchodzone na całym świecie. Obchody tego dnia mają na celu krzewienie kultury i postawy ekologicznej oraz uświadomienie wszystkim mieszkańcom naszego globu problemów związanych z ekologią. Nasze  przedszkolaki także uczestniczyły w świętowaniu. Główne obchody święta Ziemi były poprzedzone cyklem zajęć o tematyce proekologicznej. W dniu dzisiejszym wszystkie dzieci przyszły ubrane do przedszkola na zielono, w kolorze liści, trawy. Każda grupa ten dzień spędziła wyjątkowo. Były zagadki, rebusy, piosenki oraz zabawy ruchowe. Wszyscy zastanawiali się co można zrobić aby chronić nasz wspólny dom- Ziemię, jak pomóc naszej planecie, aby ten wspólny dom stał się piękny, zdrowy i piękny. Okazało się że przedszkolaki świetnie znają problematykę ekologiczną i bardzo dobrze wiedzą , co robić aby nasza planeta była piękna. Na koniec każda z grup udała się na plac przedszkolny, by wykonać bardzo ważne zadanie.

Dzieci posadziły cztery cudowne magnolie, którym nadały imiona: MODRACZKA, KOSZAŁKA, PODZIOMKA i ŻAGIEWKA. Na buziach przedszkolaków było widać zadowolenie i uśmiech, że mogli sami działać i wspólnie coś zrobić. Wszystkie grupy obiecały opiekować się naszymi małymi cudeńkami. Przyroda to nieodłączny element naszego życia, więc dbanie o nią jest naszym obowiązkiem. Dlatego od najmłodszych lat uczymy dzieci dbania o przyrodę, zasad recyklingu oraz kształtujemy w nich postawę ekologiczną. Zapraszamy do galerii.