logo

 

rainbow
Dzień kundelka

Kilka dni temu w naszym przedszkolu obchodziliśmy DZIEŃ KUNDELKA. Nieformalne polskie święto , czyli wszystkich wielorasowych psów, obchodzone corocznie 25 października. Data 25 października to również Dzień Ustawy o Ochronie Zwierząt, a miesiąc październik jest miesiącem dobroci dla nich. Mały, duży, czarny czy brązowy, z długą lub z krótką sierścią - nieważne. Każdy z nich obchodził swoje święto - Dzień Kundelka. Wszystkie nasze przedszkolaki dzisiaj dowiedziały się , że ten niepozorny piesek- kundelek, jest wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju. Każda grupa uczciła ten wyjątkowy dzień w własny sposób. Dzieci bawiły się przy piosence „Kundel bury", żywo uczestniczyły w zabawach muzyczno- ruchowych, rozwiązywały zagadki, układały puzzle, liczyły kości, budy oraz wykonały pracę plastyczną „Mój piesek". Oczywiście odbyły także się rozmowy na temat pielęgnacji psa, co jest mu potrzebne do życia. Pies to przecież nie zabawka! Nie można się nim pobawić i odstawić na półkę, gdy się znudzi, a tym bardziej wyrzucić za drzwi.

Pies to żywa istota, która ma uczucia. Pies to obowiązek, gdyż ma on swoje potrzeby, którym trzeba sprostać. Jednak najważniejszą rzeczą ,o której dzisiaj się przedszkolaki dowiedziały to jest pomoc tym wszystkim bezdomnym kundelkom, które znajdują się w schroniskach. Nasze przedszkole także przyłączyło się do udziału w akcji charytatywnej na rzecz Międzygminnego Schroniska Dla Bezdomnych Zwierząt w Wysocku Wielkim. Do 17 listopada będziemy zbierać karmę, koce, obroże, smycze, a potem wszystko TO przekażemy schronisku. Od dziś każdy przedszkolak wie, że każdy pies - kundelek czy rasowiec - zasługuje na uwagę i miłość! I choć Dzień Kundelka jest świętem z rzędu dziwnych i nietypowych, to jest ono wyjątkowo pouczające. Zwraca uwagę na los najlepszego przyjaciela człowieka, jakim jest niewątpliwie pies. Święto powstało, aby podziękować kundelkom, za ich oddanie i wierność, ale również aby zwrócić uwagę na tę najliczniejszą, a często najgorzej traktowaną grupę psów towarzyszących człowiekowi.

 

 

Komunikaty

wykrzyknik-26Szanowni Rodzice

 W tym roku szkolnym w przedszkolu prowadzone są zabawy z językiem angielskim przez panią Aleksandrę Kanię

         

wykrzyknik-26 W związku z covid  przed wejściem na główny korytarz przedszkola, rodzice i opiekunowie proszeni są o dezynfekcję rąk i zasłonięcie nosa i ust maseczką

  


wykrzyknik-26Szanowni Rodzice

W związku z obowiązkiem publikacji sprawozdania finansowego za poprzedni rok w BIP informujemy iż sprawozdanie finansowe Przedszkola za rok 2019 opublikowane jest na   stronie internetowej Gminy Ostrów Wielkopolski w zakładce BIP - Finanse publiczne i budżet.


 

 wykrzyknik-26  wykrzyknik-26 Informujemy, że rekrutacja na rok szkolny 2021/22 trwać będzie od 15.02. do 8.03.br. Więcej szczegółów znajdziecie państwo  w zakładce: Rekrutacja

 

Losowe Zdjęcia

Aktualności

Kontakt z Nami