„TERAPIA LOGOPEDYCZNA”

Kochane Dzieci, drodzy Rodzice!

Sytuacja związana z koronawirusem jest trudna i nie wiadomo jak długo to jeszcze potrwa. Z każdej strony docierają do nas niepokojące informacje dotyczące epidemii oraz porady, co zrobić, żeby uchronić się przed zarażeniem. Jak wiemy najlepszą obroną w tym przypadku jest izolacja. Poskutkowało to zamknięciem wszelkich placówek edukacyjnych, w tym przedszkoli i szkół. Poza nagłymi zmianami sposobu przekazywania Wam, drodzy uczniowie wiedzy, efektem obecnej sytuacji jest również zaprzestanie indywidualnej terapii. W naszym przypadku chodzi o terapię logopedyczną. Od początku roku szkolnego, w wyniku Waszej wspaniałej aktywności na zajęciach logopedycznych w Placówce oraz ćwiczeń utrwalających wykonywanych przy pomocy Rodziców w domu, udało się już bardzo dużo osiągnąć.

W związku z tym, żeby nie tracić więcej czasu oczekując na informację o możliwości powrotu do przedszkola ruszamy dalej do pracy kontynuującej terapię logopedyczną. Niestety nie mogę teraz bezpośrednio obserwować Waszych logopedycznych poczynań. Wierzę jednak, że miesiące ciężkiej pracy, jaką wkładaliście na naszych zajęciach nie pozwoliły Wam zapomnieć tego, jak wykonywać poszczególne ćwiczenia. Liczę też na to, że nadal będziecie tak chętnie wykonywać zadania, jakie dla Was przygotowałam. Jedyna różnica to taka, że teraz głównymi osobami prowadzącymi Was przez zajęcia staną się Wasi ukochani Rodzice. W tym tygodniu na stronie przedszkola pojawiła się zakładka:TERAPIA LOGOPEDYCZNA”, a w niej przeróżne materiały, jakie Wasi Rodzice będą mogli wydrukować i wykorzystać do codziennych ćwiczeń logopedycznych w domu. Poza gimnastyką narządów mowy, stopniowo będą udostępniane karty do utrwalania prawidłowej wymowy ćwiczonych przez Was głosek. Nie zapomniałam też o pomocach, których wykorzystanie pomoże potrenować: słuch, wzrok pracę ręki, palców oraz logiczne myślenie i koncentrację. Życzę Wam, drodzy wychowankowi powodzenia przy wykonywaniu zadań. A Waszym Rodzicom oraz nam  Nauczycielom, wytrwałości, pomysłowości i wzmożonej siły.

Jestem z Wami myślami,

Wasza logoped(k)a

Zabawy i  zadania dla dzieci można znaleźć w zakładce: Grupy

wykrzyknik-26  wykrzyknik-26Od 1 czerwca  przedszkole wznawia zawieszoną działalność, przy zastosowaniu reżimu sanitarnego. Rodzice, którzy wyrazili chęc przysłania dziecka otrzymali Procedurę Covid 19 wraz z dokumentami do podpisania.