Quiz - Bezpieczna zima

Wszystkie dzieci uwielbiają zabawy na śniegu - lepienie bałwana, rzucanie śnieżkami, "orły" na śniegu czy jazdę na saneczkach. Bezpieczeństwo podczas zabaw, a w szczególności zabawy na świeżym powietrzu, w ogrodzie, na śniegu itd., to także zagadnienie, któremu poświęcamy wiele uwagi w przedszkolu. Zima, śnieg to dla dzieci wielka radość, a także pokusa do brykania. Dlatego tak ważne są zajęcia, które w sposób systematyczny, przemyślany i konsekwentny koncentrują uwagę dzieci na zasadach bezpieczeństwa z uwzględnieniem ich potrzeb i oczekiwań. Nasze przedszkole bardzo dba o to, aby nasze wspaniałe przedszkolaki miały wiedzę z zakresu bezpiecznych zabaw zimowych. W tym tygodniu w grupach młodszych i starszych odbyły się zajęcia pt/; QUIZ – BEZPIECZNE ZABAWY ZIMOWE. Modraczki razem z Koszałkami sprawdzały swoją wiedzę, a Podziomki z Żagiewkami rywalizowały w poszczególnych zadaniach.

Wszystko odbywało się na zasadach zabawy. W poszczególnych konkurencjach przedszkolaki mogły wykazać się swoja znajomością bezpieczeństwa podczas zabaw zimowych. Na koniec każde dziecko otrzymało DYPLOM BEZPIECZNEGO PRZEDSZKOLAKA. Już niedługo ferie zimowe, a to dla dzieci wymarzony czas zabaw na śniegu i lodzie. Aby jednak przebiegły one szczęśliwie i wszyscy wypoczęci wrócili do swych domów, należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, obowiązujących tak podczas zorganizowanych wyjazdów zimowych, jak i spędzania tego czasu w miejscu zamieszkania. Zachowanie bezpieczeństwa to sprawia priorytetowa, ale warto również pamiętać o czerpaniu radości z wolnego czasu i zimowej aury.