logo

 

rainbow
Dzień Pluszowego Misia

W dniu 25 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu Święto Pluszowego Misia. Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku. Pluszowy Miś- najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo "czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!". Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem Misiem. Nasza uroczystość rozpoczęła się ciepłym przywitaniem dzieci i ich maskotek oraz wspólnym zaśpiewaniem piosenki „Święto Pluszowego Misia" oraz wyrecytowaniem wierszyka „ Jestem niedźwiadek" ilustrowanego ruchem. Po tym pięknym wstępie przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie.

Dla dzieci w tym dniu przygotowano zostało wiele atrakcji: zabawy muzyczne z misiami, konkursy oraz wiele innych zadań. Nasze obchody tego wspaniałego święta miały szczególne znaczenie. Poprzez zabawy z misiem uczyliśmy się o bezpieczeństwie w życiu codziennym. Nasz przyjaciel pokazywał dzieciom jak prawidłowo zachować się na ulicy, co zrobić gdy się jest samemu w domu oraz jak reagować w sytuacji kiedy spotykamy obcego. Zabawa, to najlepsza forma nauki dla dziecka. Uroczystość przebiegła w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze. Na koniec nasi milusińscy dostali słodki upominek oraz Certyfikat Bezpiecznego Przedszkolaka. Po pełnej uśmiechu, ogromu radości zabawie, dzieci podśpiewując piosenki misiowe, wróciły z przyjaciółmi- Misiami do swoich sal. Już dziś z niecierpliwością czekamy na kolejne Święto Pluszowego Misia. Najważniejszy, główny cel imprezy- wspólna, zgodna zabawa- został osiągnięty.

 

 

Komunikaty

wykrzyknik-26Szanowni Rodzice

 W tym roku szkolnym w przedszkolu prowadzone są zabawy z językiem angielskim przez panią Martę Nowak

          Zabawy i  zadania dla dzieci można znaleźć w zakładce: Grupy

wykrzyknik-26

  


wykrzyknik-26Szanowni Rodzice

W związku z obowiązkiem publikacji sprawozdania finansowego za poprzedni rok w BIP informujemy iż sprawozdanie finansowe Przedszkola za rok 2019 opublikowane jest na   stronie internetowej Gminy Ostrów Wielkopolski w zakładce BIP - Finanse publiczne i budżet.


 

 wykrzyknik-26  wykrzyknik-26Od 1 czerwca przedszkola przedszkole wznawia zawieszoną działalność, przy zastosowaniu reżimu sanitarnego. Rodzice, którzy wyrazili chęc przysłania dziecka otrzymali Procedurę Covid 19 wraz z dokumentami do podpisania.

 

Losowe Zdjęcia

Aktualności

Kontakt z Nami