Podziomki i Żagiewki na Komendzie Policji

7 listopada bieżącego roku grupy „Podziomki, Żagiewki” wybrały się na wycieczkę do Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wlkp. Na miejscu czekali już na nas Nadkomisarz Krzysztof i Sierżant Sztabowy p. Patrycja. Nasi przewodnicy opowiedzieli o pracy policjantów, aby dzieci wiedziały, że rolą policjanta jest nie tylko zatrzymywanie przestępców, ale także udzielanie pomocy, w tym również dzieciom. Następnie wszyscy udaliśmy się do salki edukacyjnej, w której p.Patrycja przeprowadziła pogadankę na temat bezpieczeństwa: w trakcie zabaw na powietrzu, przechodzenia przez ulicę, podczas jazdy rowerem, samochodem oraz zasad ruchu drogowego. Nasze przedszkolaki wykazały się tutaj bardzo dobrą znajomością podstawowych zasad dotyczących bezpieczeństwa. Pod koniec spotkania dzieci zadawały mnóstwo pytań na temat pracy policji. Wielką atrakcją dla wszystkich było oglądanie radiowozu policyjnego, możliwość siedzenia na miejscu kierowcy oraz usłyszenia sygnału policyjnego. Wycieczka była bardzo atrakcyjna, pouczająca, wywołała wiele wrażeń i z pewnością wybierzemy się tam za rok.

Zabawy i  zadania dla dzieci można znaleźć w zakładce: Grupy

wykrzyknik-26  wykrzyknik-26Od 1 czerwca przedszkola przedszkole wznawia zawieszoną działalność, przy zastosowaniu reżimu sanitarnego. Rodzice, którzy wyrazili chęc przysłania dziecka otrzymali Procedurę Covid 19 wraz z dokumentami do podpisania.