Z wizytą u państwa Maroszków

W minionym tygodniu nasze przedszkolaki udały się z wizytą do Państwa Darii i Macieja Maroszków w celu zobaczenia ich małego gospodarstwa. W pierwszej kolejności mogliśmy zobaczyć hodowlę papug, którą pan Maciej posiada. Papugi, które podziwialiśmy to nimfy, papużki faliste oraz Aleksandretty. Dzieciom bardzo podobały się te piękne kolorowe ptaki, ponieważ nigdy nie widziały w jednym miejscu tylu. Kolejnym punktem zwiedzania było oglądanie królików i kurek. Przedszkolaki mogły same karmić króliki marchewką oraz głaskać, przytulać. Starsze dzieci rozpoznawały w przydomowym ogródku zioła, warzywa. W szklarni mogły zobaczyć rosnące pomidory, paprykę oraz sałatę. Przez cały czas pobytu na miejscu towarzyszył nam malutki piesek o imieniu Bunia. Każdy chciał się z nim bawić, a on był bardzo szczęśliwy z tego powodu. Oczywiście gospodarze dzielnie odpowiadali na wszystkie pytania naszych milusińskich. Na koniec mogliśmy skorzystać ze zjeżdżalni oraz huśtawek. Każda wycieczka, nawet ta bliska to zdecydowanie najlepszy sposób na zetknięcie się dzieci z bezpośrednią rzeczywistością, okazją do gromadzenia spostrzeżeń stanowiących podstawę do rozwijania procesów myślowych, a przede wszystkim operacji myślowych. Raz jeszcze, gorąco dziękujemy państwu za miłe przyjęcie i poświęcony czas.

Zabawy i  zadania dla dzieci można znaleźć w zakładce: Grupy

wykrzyknik-26  wykrzyknik-26Od 1 czerwca przedszkola przedszkole wznawia zawieszoną działalność, przy zastosowaniu reżimu sanitarnego. Rodzice, którzy wyrazili chęc przysłania dziecka otrzymali Procedurę Covid 19 wraz z dokumentami do podpisania.