Pasowanie 2019/20

Pasowanie na przedszkolaka" to pierwsza wyjątkowa uroczystość w życiu dzieci, które we wrześniu tego roku po raz pierwszy rozpoczęły swoją przygodę z przedszkolem. Dla najmłodszych było to ogromne przeżycie, ale trzymały się bardzo dzielnie.W pasowaniu wzięło udział 98 przedszkolaków.Każda grupa przygotowała swój krótki występ, żeby uświetnić pasowanym dzieciom tę uroczystość. Były więc wspólnie śpiewane piosenki, taneczna inscenizacja do wiersza J.Brzechwy pt. Kaczka dziwaczka oraz scenka rodzajowa do wiersza pt.Leń, która miała na celu kształtowanie u dzieci nawyku sprzątania po sobie zabawek.Miłą niespodzianką był występ małej Weroniki, która zaśpiewała solo piosenkę pt. Stokrotka. Po wspaniałych występach za pomocą czarodziejskiego ołówka dokonano uroczystego Aktu Pasowania i 33 przedszkolaków przyrzekało: być dzielnym i dobrym, nie płakać i nie szlochać, wszystko zjadać z talerzyka, mieć zawsze buzię roześmianą, sprzątać po zabawie zabawki oraz być zuchem. Po uroczystości był słodki poczęstunek zjedzony u siebie w sali. Mamy nadzieję, że dzień ten na długo pozostanie w pamięci naszych nowych przedszkolaków. Zapraszamy na fotorelację.