Rady na odpady

W dniu dzisiejszym w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji zaprosiliśmy do nas Bzika i Tolę z przedstawieniem pt: „Na odpady mamy rady". To dzięki wspaniałej Radzie Rodziców mogliśmy się tak wspaniale bawić. Dzieci obejrzały zabawny, mądry i uroczy spektakl o segregacji odpadów, o tym co to jest smog oraz co trzeba zrobić , by nasza Ziemia czuła się wspaniale. Bzik w sposób humorystyczny przedstawił przedszkolakom jak należy postępować ze śmieciami, i co trzeba z nimi zrobić. Z zapartym tchem i wypiekami na twarzy dzieci oglądały przedstawienie. Wszystko przeplatane było piosenkami, w których nasi milusińscy aktywnie brali udział. Oprócz mądrych rad dotyczących odpadów Tola i Bzik opowiedzieli o tolerancji, oraz o tym co to znaczy być tolerancyjnym. Wprowadzili dzieci w świat zasad obowiązujących w świecie na co dzień. Na koniec wszyscy sobie przypomnieliśmy o trzech magicznych słowach – Proszę, Dziękuję i Przepraszam. Przedszkolaki nagrodziły aktorów gromkimi brawami. Organizowanie przedstawień teatralnych ma terenie przedszkola ma na celu rozwijanie u dziecka zainteresowań teatrem, pozwala rozwijać horyzonty, kształtuje u młodego człowieka wrażliwość na kulturę, sztukę i świat. Ponadto doskonali umiejętność uważnego słuchania dłuższych form literackich; pomaga dziecku w poznawaniu i rozumieniu różnych postaw bohaterów.