Bajkoland 2019

W dniu 13 czerwca dzieci z grup młodszych: Koszałki i Modraczki wybrały się na wycieczkę do Sali zabaw „Bajkoland" w Ostrowie Wielkopolskim. Dobry humor, pogodny nastrój i panujący gwar towarzyszył naszym podopiecznym od samego wyjazdu autokarem. Dla niektórych podróż była pierwszą okazją poruszania się takim transportem komunikacji. Efektowne zjeżdżalnie, trampoliny, baseny z kolorowymi piłeczkami, a także mnóstwo innych zabawek były nie lada gratką, które dzieci z wielką pasją i euforią wykorzystywały do wyładowania swej energii i potrzeby ruchu. Dwugodzinne przebywanie w bajkowej scenerii dostarczyło naszym przedszkolakom mnóstwo pozytywnych wrażeń i przeżyć, sprawiając przy tym wiele radości i zadowolenia z przyjemnie spędzonego czasu. Ech, jak one to uwielbiają. Każda tego typu wycieczka jest doskonałą formą aktywnego wypoczynku oraz idealną promocją zdrowego trybu życia. Do pozytywnych aspektów wycieczki należy również zaliczyć wzbudzanie u dzieci chęci poznawania otaczającego świata, jak również kształtowanie ich postawy społecznej poprzez wyrabianie wzajemnego zaufania oraz odpowiedzialności za siebie i kolegów z grupy.