W pleszewskiej piekarni

w pleszewskiej piekarni 20181105 1044110428Dzisiejszy dzień nasze przedszkolaki spędziły w Muzeum Piekarnictwa w Pleszewie u państwa Vogt. Muzeum ukazuje dorobek
wielopokoleniowej rodziny która, od 1913r zajmowała się wypiekiem pieczywa. Podczas muzealnych zajęć dzieci miały możliwość poznać
tradycyjne metody wyrabiania ciasta oraz zobaczyć narzędzia i stare maszyny, które ułatwiały pracę piekarzowi 200 lat temu.

Okazuje się, że praca piekarza nie należy do łatwych i jest bardzo ciężka, stąd każdy z nas ma duży szacunek do chleba. Podczas warsztatów przedszkolaki miały okazję samodzielnie uformować bułeczki i rogaliki, które zostały upieczone w piecu i przywiezione do przedszkola. Każdy mały piekarz uzyskał Dyplom Mistrzowski a to bardzo ważna rzecz świadcząca o dużej piekarniczej wiedzy.
Zapraszamy do galerii.