III Przegląd bukietów dożynkowych

iii przegld bukietow doynkowych 20180925 1094280993Już po raz trzeci nasze przedszkole brało udział w Przeglądzie Wieńców, Stroików i Bukietów Dożynkowych organizowanym przez Przedszkole Publiczne nr 6 w Ostrowie Wielkopolskim. W tym roku reprezentowała nas Helenka z grupy Podziomki, która przy pomocy rodziców wykonała przepiękny wieniec dożynkowy. Dodatkowym akcentem wieńca było nawiązanie do 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Oprócz pięknie ułożonych kwiatów i różnego rodzaju zbóż, w całość została wkomponowana miniaturowa mapa Polski z zaznaczonymi województwami- wyklejonymi różnymi ziarnami. W tym roku frekwencja na przeglądzie była bardzo duża, co oznacza że warto jest kultywować tradycje związane z dożynkami, kulturą ludową. Celem takich spotkań jest rozbudzenie i poszerzenie zainteresowań twórczością ludową. Mogliśmy podziwiać różnorodne wieńce, bukiety oraz stroiki przygotowane przez inne przedszkola, a także obejrzeliśmy krótki występ dzieci z tego przedszkola. Był słodki poczęstunek, a dla każdego uczestnika przeglądu dyplom oraz mały upominek. Na koniec zostało wykonane pamiątkowe zdjęcie, oraz wszyscy zostaliśmy zaproszeni na kolejny przegląd w przyszłym roku! Zapraszamy do galerii.