W gospodarstwie rolnym ...

w gospodarstwie rolnym  20180413 1004670984Przedszkolaki z grup starszych w ramach realizowanych tematów związanych z poznawaniem zwierząt gospodarskich udały się z wizytą do gospodarstwa rolnego państwa Litwinów. Chociaż dzieci mieszkają na wsi, to rzadko mają okazję zobaczyć małe prosiaczki na żywo. Powodem takiej sytuacji jest malejąca liczba mieszkańców wsi zajmujących się rolnictwem. Dzięki uprzejmości pana Henryka mogliśmy ujrzeć nowo narodzone zwierzęta hodowlane w ich naturalnym środowisku.

Podczas takiej obserwacji zwierząt na żywo, dzieci łatwiej przyswoiły sobie wiedzę o nich i z pewnością spotkanie to było dla nich niezapomnianym przeżyciem. Dziękujemy gospodarzom za udostępnienie nam chlewni, słodki poczęstunek i możliwość przeżycia tak wspaniałego dnia.