Pożegnanie zimy

poegnanie zimy 20180321 2054596778„Marzanno, Marzanno ty ze zimowa panno....." tymi słowami dzisiaj nas ze przedszkolaki żegnały zimę a witały wiosnę. Do tej uroczystości dzieci przygotowywały się uczestnicząc w zajęciach, pogadankach, dzięki którym poznawały charakterystyczne cechy, oznaki nowej pory roku oraz tradycyjne obrzędy ludowe związane z pożegnaniem zimy i powitaniem wiosny.

W tym  wyjątkowym dniu do naszego przedszkola przyjechały dzieci z zaprzyjaźnionego Publicznego Przedszkola Nr 6 z Ostrowa Wlkp, aby wspólnie powitać wiosnę. Ze względu na dużą liczbę dzieci , korowód z Marzanną szedł dwa razy. W pierwszej kolejności grupy Żagiewki , Podziomki iprzedszkolaki z Ostrowa, a drugiej Koszałki i Modraczki. Udział w wiosennym korowodzie, to dla każdego przedszkolaka wyjątkowe wydarzenie. Zaopatrzeni w wiosenne gaiki oraz przepiękne Marzanny wyruszyliśmy pożegnać zimę a przywitać wiosnę. Żegnaliśmy zimę radosnymi okrzykami i oklaskami. Naszej Marzanny nie topiliśmy ani nie paliliśmy, ponieważ jesteśmy ekostrażnikami, zostawiliśmy ją pod drzewem a " ptaki zabiorąją do zimnego kraju ". Wszyscy z ogromną radością pożegnaliśmy zimę i powitaliśmy najpiękniejszą porę roku – wiosnę! Po powrocie doprzedszkola z naszymi gośćmi odbyła się wspólna zabawa na salach przedszkolnych. Wspaniała pogoda i atmosfera imprezy sprawiła dzieciom wiele radości. Wszyscy poczuli, że wiosna naprawdę przyszła. Zapraszamy na fotorelację.