W mleczarni

w mleczarni 20170403 1136318310Przedszkolacy z najstarszych grup uczestniczyli w wycieczce do Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Ostrowie Wielkopolskim. Odwiedziny w mleczarni związane były z kompleksowym poznaniem zakładu oraz z produkcją przetworów z mleka. Wielkie zainteresowanie wśród dzieci wzbudziła produkcja serka białego oraz pobyt w laboratorium badającego jakość mleka i śmietany.

Podczas zwiedzania mleczarni radość dzieciom sprawiła wielka lodówka tzw. chłodnia , gdzie będąc w środku miały możliwość poczucia wielkiego chłodu. Atrakcją dla wszystkich przedszkolaków były warsztaty podczas których dzieci doiły krowę oraz wykonywały różne zadania plastyczne. Nie obyło się bez niespodzianki dla dzieci czyli zdrowego „Mlecznego koktajlu", który ogromnie smakował dzieciom. Na zakończenie wszyscy uczestnicy wycieczki ubijali masło w ręcznej masielnicy. Było to wielkie przeżycie i trochę trudne. W drodze powrotnej dzieci jeszcze długo opowiadały swoje wrażenia z wycieczki.
Wróciliśmy do przedszkola bardzo zadowoleni a przede wszystkim bogatsi w wiedzę i nowe doświadczenia.