Warsztaty baletowe

warsztaty baletowe 20170222 1019305524Dzisiaj w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty baletowe. Przeprowadziła je pani Bernadetta Matysiak, która na co dzień uczy tańca. Wraz z nią na zajęciach pojawiło się kilkoro jej podopiecznych- naszych przedszkolaków. Największą jednak atrakcją dla dzieci były występy dwóch solistek Martyny Sobieraj oraz Martyny Sobisiak z grupy baletowej „Fantazja". Pani Bernadetta opowiedziała co to jest balet, który jest rodzajem widowiska teatralnego, gdzie głównym środkiem wyrazu jest taniec.

Zajęcia baletowe rozwijają plastyczność ciała, uczą wdzięku ruchów i gracji, a także pozwalają wyrazić dziecięce emocje. Rozbudzają wrażliwość na piękno i estetykę ruchu. Zajęcia doskonale wyrabiają nawyk prawidłowej postawy. Wpływają na ładną sylwetkę, poprawiają sprawność fizyczną. W wyniku ruchu ciała w tempie zgodnym z muzyką można wyrazić swoje uczucia, a z samego ruchu czerpać dużą przyjemność. To o czym opowiadała od razu pokazywała na przykładzie dzieci, które prezentowały swoje umiejętności. Nasze przedszkolaki poznały podstawowe kroki baletowe oraz nazwy poszczególnych części garderoby. Od najprostszej pozycji stojącej, poprzez delikatny ślizg stopy, skoki z nogi na nogę a także pozycję rąk, które w balecie odgrywają kluczową rolę. Pani Bernadetta powiedziała także, że balet wymaga wielu wyrzeczeń i systematycznych ćwiczeń. Jest piękny i czarujący, ale w nauce bardzo trudny. Kroki baletowe nieustannie trzeba powtarzać i doskonalić. Balet to ciągła nauka giętkości, zwrotności i delikatności. Wszystkie przedszkolaki były zafascynowane dzisiejszymi warsztatami. Z uwagą i skupieniem oglądały pokazy solistek, nagradzając je gromkimi oklaskami. SERDECZNIE DZIĘKUJEMY PANI BERNADECIE ZA WIZYTĘ I DOSTARCZENIE WIELU CIEKAWYCH NIEZAPOMNIANYCH WRAŻEŃ.