KÓŁKO I KRZYŻYK

Kochane dzieci, witajcie po świątecznej przerwie.

Mam nadzieję, że udało Wam się także znaleźć czas na ćwiczenia logopedyczne z grą „WIELKANOCNE PARY”. Jestem bardzo ciekawa, jak Wam poszło. Liczę na to, że już wkrótce spotkamy się w przedszkolu i sami mi opowiecie o Waszych sukcesacach. W tym tygodniu dalej nie zwalniamy tempa z ćwiczeniami. Czy znacie grę „KÓŁKO I KRZYŻYK”? A czy wiecie, że można wykorzystać tę grę także do utrwalania ćwiczonych przez Was głosek, treningu słuchu, myślenia i koncentracji? Na czym będzie polegało zadanie? Na stworzonych przeze mnie planszach oznaczajcie obrazki rysując na nich symbole „o” lub „x” lub po wydrukowaniu plansz, ruchomymi symbolami „o” i „x” [np. narysowanymi na nakrętkach od butelek]. Za każdym razem, gdy oznaczacie obrazek wymawiajcie jego nazwę. Wygrywa ten gracz, któremu uda się oznaczyć swoimi symbolami 3 obrazki w jednej linii. Po zakończeniu rozgrywki spróbujcie wykonać zadanie słuchowe, jakie wyznaczyłam dla określonej głoski ( dodatkowa instrukcja do ćwiczenia konkretnej głoski dostępna po otwarciu dokumentu z zadaniem).Gry dostępne są w zakładce: Terapia lopedyczna. Koniecznie proszę tam zajrzeć.