logo

 

rainbow
Niecodzienni goście

W piątek w grupie Koszałki mieliśmy wyjątkowych gości- 5 papug falistych, a wszystko to za sprawą tatusia Natalki. Przez cały dzień mieliśmy możliwość obcowania z tymi pięknymi ptakami. Na początku tata Natalki wyjaśnił nam, że w klatce są dwie dziewczyny i trzech chłopaków, jak je rozpoznawać i po czym. Przedszkolaki, z zainteresowaniem słuchały wiadomości na temat papug. Potem sama Natalia opowiadała kolegom i koleżankom jak należy się opiekować tymi pięknymi ptakami, co jedzą i jakie mają zwyczaje. Wiadomość o ptakach szybko obiegła przedszkole, i każda grupa chciała je zobaczyć. Z tego powodu mieliśmy liczne odwiedziny w grupie Koszałki, a dzielna Natalka za każdym razem udzielała informacji o swoich pupilach. Papużki były bardzo towarzyskie , co mogliśmy zaobserwować w ciągu dnia, gdy próbowały nawiązać kontakt z przedszkolakami. Spotkanie z papugami to z pewnością dla przedszkolaków ogromne przeżycie, a przebywanie z nimi przez cały dzień dało możliwość obserwacji tych zwierząt. Kontakt ze zwierzętami uczy naszych podopiecznych prawidłowych postaw w odniesieniu do żywych stworzeń. Takie spotkania edukują i poszerzają wiedzę dzieci na temat świata zwierząt w sposób łatwy do zapamiętania, bo połączony z osobistym doświadczeniem. Dziękujemy tacie Natalki za wspaniałe przybliżenie dzieciom świata papug

 

 

Komunikaty

wykrzyknik-26Szanowni Rodzice

 W tym roku szkolnym w przedszkolu prowadzone są zabawy z językiem angielskim przez panią Martę Nowak

          Zabawy i  zadania dla dzieci można znaleźć w zakładce: Grupy

wykrzyknik-26

  


wykrzyknik-26Szanowni Rodzice

W związku z obowiązkiem publikacji sprawozdania finansowego za poprzedni rok w BIP informujemy iż sprawozdanie finansowe Przedszkola za rok 2019 opublikowane jest na   stronie internetowej Gminy Ostrów Wielkopolski w zakładce BIP - Finanse publiczne i budżet.


 

 wykrzyknik-26  wykrzyknik-26Od 1 czerwca przedszkola przedszkole wznawia zawieszoną działalność, przy zastosowaniu reżimu sanitarnego. Rodzice, którzy wyrazili chęc przysłania dziecka otrzymali Procedurę Covid 19 wraz z dokumentami do podpisania.

 

Losowe Zdjęcia

Aktualności

Kontakt z Nami