Poznajemy zawody

W grupie Koszałków i Modraczków gościliśmy panią Panią Darię- fryzjerkę prowadzącącą własny salon fryzjerski.

Pani Daria stworzyła w sali przedszkolnej dla dzieci mały salon fryzjerski, pokazała wszystkim przedszkolakom najpotrzebniejszy sprzęt

i akcesoria jakie używa fryzjerka do stylizacji włosów. Wspaniale przekazała dzieciom wiedzę z zakresu fryzjerstwa oraz zaprezentowała

swoje umiejętności zawodowe wykorzystując jako modelkę Panią Ewelinę i chętne dzieci. Chłopcy mieli włosy stawiane na żel a dziewczynki

uczesane były w różne warkoczyki oraz koczki.Pani Daria miała świetny kontakt z "klientem" zwłaszcza takim małym jakim jest dziecko.

Spotkanie to zrobiło na dzieciach ogromne wrażenie i miało walor wysoce edukacyjny, gdyż przedszkolaki na żywo mogły ujrzeć pracę fryzjera.

Drugim gościem zaproszonym do przedszkola był zaprzyjaźniony z nami strażak - pan Grzegorz, który to w ciekawy sposób opowiedział o

swej trudnej i niebezpiecznej pracy strażaka, biorącego udział w gaszeniu pożarów, oraz w wypadkach samochodowych. Celem

spotkania ze strażakiem było wdrażanie dzieci od najmłodszych lat do dbałości o bezpieczeńtwo własne i innych.

Każde dziecko powinno wiedzieć jak trzeba się zachować w sytuacji zagrożenia, gdzie i jak poprosić o pomoc.

Podczas spotkania każdy chętny mógł na chwilę poczuć się strażakiem przymierzając kask strażacki. który był wielką atrakcją.

Dziękujemy naszym gościom za te wspaniałe zajęcia pełne wrażeń. Zapraszamy do galerii

wykrzyknik-26  wykrzyknik-26Szanowni Rodzice