logo

 

rainbow
Górnik w przedszkolu

gornik w przedszkolu 20181211 1926266927Dzisiaj w naszym Przedszkolu gościliśmy specjalnego gościa pana Kazimierza - prawdziwego górnika. Niedawno obchodzona była Barbórka i z racji tego święta chcieliśmy dzieciom pokazać jak ciężka i niebezpieczna jest praca górnika. Pan Kazimierz przybył do nas w pełnym galowym umundurowaniu, co w naszych stronach rzadko mamy okazję zobaczyć.

Opowiedział dzieciom ,że pochodzi ze Śląska i przez 25 lat pracował w Kopalni Węgla Kamiennego Halemba, gdzie zjeżdżał pod ziemię na głębokość ponad 1000 metrów. W trakcie spotkania, dzieci z dużym zaciekawieniem wsłuchiwały się w niezwykle barwną opowieść o codziennym trudzie górników, pracujących głęboko pod ziemią, o niebezpieczeństwach pracy. Przedszkolaki miały okazję przyjrzeć się z bliska czapce górniczej, szabli i odznaczeniom, które górnicy otrzymują za długoletnią, ciężką pracę w kopalni. Górnik wytłumaczył dzieciom jakie znaczenie mają kolory pióropusza na czapce i kto je nosi. Wszyscy chętnie oglądaliśmy górniczy mundur. Wiemy np. że mundur górniczy posiada 29 guzików,bo tyle miala lat patronka św.Barbara jak zmarła. Nasz gość odpowiadał na liczne pytania dotyczące kopalni, sprzętu górniczego, swojego stroju, śląskich piosenek. Na koniec wszyscy zostaliśmy poczęstowani specjalnymi cukierkami - kopalniakami, jest to czarna jak węgiel anyżowalandrynka. Zawód górnika cieszy się w naszym społeczeństwie wielkim uznaniem, stąd nasz pomysł na zaproszenie przedstawiciela zawodu górniczego.  Zapraszamy do galeri.

 

 

Komunikaty

wykrzyknik-26Szanowni Rodzice

 W tym roku szkolnym w przedszkolu prowadzone są zabawy z językiem angielskim przez panią Martę Nowak

 

wykrzyknik-26

  


wykrzyknik-26Szanowni Rodzice

W Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Ostrowie Wielkopolskim działa Grupa wsparcia dla rodziców. W każdą środę dyżur pełnią psychologowie i pedagodzy w godz.od 12:00 do 16:00.Porady są bezpłatne.

 

 wykrzyknik-26  wykrzyknik-26Szanowni Rodzice

 

Losowe Zdjęcia

Aktualności

Kontakt z Nami