W Krośnicach

w kronicach 20181116 1227047658Spółdzielnia Socjalna „Szklany świat Bombki"z Krośnic k. Milicza wytwarza szklane ozdoby choinkowe tradycyjną metodą. Ręcznie wykonywane są bombki okrągłe, formowane oraz kształtki. Ponieważ jest to coraz rzadziej spotykany zawód w Polsce i na świecie, głównym celem spółdzielni jest pokazywanie dzieciom całego etapu produkcyjnego. Są to najnowsze trendy oraz nowe techniki zdobienia.

Już wiemy, że produkcja bombek jest bardzo pracochłonna i ciekawa zarazem. Dzieci na początku odwiedziły DMUCHALNIĘ, gdzie pracownicy ze szklanej rurki podgrzewanej palnikiem gazowym ręcznie wytwarzają przeróżne kształty. Kolejnym etapem zwiedzania była SREBRZALNIA, czyli miejsce, gdzie pracownicy za pomocą odpowiedniej reakcji chemicznej poddają bombki procesowi srebrzenia. Następnie udaliśmy się do DEKORATORNI, gdzie przyglądaliśmy się pracy pań dekoratorek, które ręcznie na bomkach malowały piękne wzory. Pełni wspaniałych wrażeń z bombką ze swoim imieniem wróciliśmy do przedszkola.

W tym roku szkolnym w przedszkolu prowadzone są zabawy z językiem angielskim przez panią Monikę Wawrzyniak

wykrzyknik-26  wykrzyknik-26Szanowni Rodzice Jasełka w naszym Przedszkolu odbędą się o godz.17:00 wg harmonogramu:

17 grudnia - g.Podziomki,

18 grudnia - g.Żagiewki,

19 grudnia - g.Koszałki,

20 grudnia - g.Modraczki.  Zapraszamy.